Portfolio

AALTO CIBULKA

AALTO CIBULKA

9
AALTO CIBULKA
Adresa: Naskové, Praha 5 - Košíře
Investor: YIT Stavo, s. r. o.
Architekt: PETR FRANTA architekti & asoc., s. r. o.; ABM architekti, s. r. o.
Stav: stavba
Zahájení: Q3 2017
Dokončení: Q4 2019
Investice: n/a

Rezidenční projekt Aalto Cibulka stojí u pramene potoka Cibulka, na samém okraji přírodního parku Košíře-Motol. Pomyslné srdce přírodního parku tvoří Cibulecký park, kde se ve 14. století nacházela hospodářská usedlost. Blažej Cibulka z Veleslavína dal místu jeho jméno a biskup Leopold Thun-Hohenstein současnou podobu. Tento anglický park je dodnes piný romantických zákoutí, socha staveb. Naleznete zde například nejstarší rozhlednu v Praze, lesní jezírko s altánkem či tři studánky.
Košířsko-motolský park je domovem unikátních přírodních památek. Motolský ordovik je nalezištěm prvohorních trilobitů, kalvárie v Motole a Vidoule jsou zase geologicky významnými lokalitami. Je zde také přírodní koupaliště Motol s jednou z nejkvalitnějších vod v Praze, kde se můžete v létě koupat a v zimě bruslit.
Moderní rezidenční projekt na okraji parku Vidoule nabízí kvalitní bydlení v klidném koutě Prahy. Jeho předností je přírodní lokalita, lokální charakter a klid. Jde o rezidenční projekt pro lidi, kteří chtějí bydlet ve městě, ale zůstat spjati s přírodou.
(Zdroj: YIT, a s.)

Datum

7. březen 2019

Štítky

Developerské projekty